Program wymiany wiedzy i doświadczeń w gronie osób tworzących strategię cyberbezpieczeństwa firm i instytucji publicznych.
Inicjatywa organizowana przez społeczność CIONET.
5 wirtualnych spotkań o interaktywnej formule, nastawionych na wymianę doświadczeń w podgrupach dla lokalnych społeczności CIOS, CSO i Dyrektorów odpowiedzialnych za politykę bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem w firmach prywatnych i instytucjach publicznych.
Wyjątkowa okazja, aby spotkać bohaterów najciekawszych projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa w Polsce oraz partnerów z unikalną wiedzą i bogatym spektrum doświadczeń z pracy z klientami.
Dowiedz się co dzieje się na rynku, poznaj case studies innych organizacji i zdobądź inspirację do własnych działań.
(SPOTKANIA WIRTUALNE)
Paula Januszkiewicz to założycielka i CEO CQURE oraz CQURE Acadamy, a także znana na całym świecie ekspertka w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Od wielu lat tworzy programy szkoleniowe zarówno dla kadr zarządzających, jak i dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Paula wspólnie z zespołem Ekspertów CQURE buduje setki niepowtarzalnych narzędzi badawczych, wskazówek i strategii rozwoju wewnętrznych polityk bezpieczeństwa danych, którymi chętnie dzieli się podczas największych konferencji branżowych, m.in. podczas MS Ignite, RSAC, Black Hat, TechDays, Gartner Security Summit, NIC itd.
Paula została ponadto obdarzona dużym zaufaniem firmy Microsoft — posiada tytuł Most Valuable Professional (MVP) oraz Microsoft Regional Director, a ponadto ma dostęp do kodu źródłowego Windowsa! Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, Paula zarządza oddziałami CQURE w Nowym Jorku, Dubaju, Szwajcarii i Polsce, a także zasiada w Radzie Doractwa Technicznego Royal Bank of Scotland.
Tematy, które przygotowała dla Was na tegoroczną edycję Security Excellence:
PHISHING: Phishing, który (prawie) zawsze działa. Co sprawia, że to wciąż doskonały punkt wejścia do organizacji?
PASSWORD: Zabezpieczenia czy furtki? Dlaczego mówi się o nich wiele, ale wciąż za mało?
Wi-Fi: Publiczne i prywatne sieci Wi-Fi z perspektywy bezpiecznej organizacji.
USB: Niebezpieczne urządzenia USB. W jaki sposób stają się częścią ataku?
WORKSTATION SECURITY: Polityka czystego ekranu w praktyce. Jak zdać test białej rękawiczki?
Swoimi doświadczeniami podzielą się prelegenci z grona społeczności:
20 lat doświadczenia w zarządzaniu obszarami IT oraz Operacji w międzynarodowych instytucjach finansowych zarówno w Polsce jak i Europie Zachodniej.
Odpowiedzialny za obszar CyberSecurity, Zarządzanie Ciągłością Działania oraz Open Banking w BNP PARIBAS Bank Polska. Prowadził oraz brał udział w wielu projektach dotyczących wdrażaniu innowacyjnych systemów CyberSecurity, IT, centralizacji operacji, usług chmurowych, restrukturyzacji i optymalizacji kosztów.
W latach 1998-2014 w Rabobank odpowiadał między innymi za obszar Operacji, IT, powstanie banku internetowego Rabodirect oraz Centrum Usług Wspólnych.
Posiada szerokie doświadczenie w zakresie wprowadzania najnowszych technologii, ecommerce, zapewniania ciągłości działania oraz bezpieczeństwa. Doświadczenie zawodowe zbierał w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz Irlandii.
Include more details about the session
CISO z 15 letnim doświadczeniem w branży usług medycznych, finansowej i FMCG. Obecnie pełni funkcje globalnego CISO w grupie Medicover, gdzie odpowiada za cyberbezpieczeństwo i ochronę danych osobowych.
Doświadczenie zdobywał jako CISO i CSO w Idea Banku, gdzie odpowiadał za szereg kluczowych projektów min. zapewnienie zgodności usług chmurowych oraz wdrożenie systemu klasy Web Fraud Detection, a także dostosowanie do wymagań RODO, czy dyrektywy NIS.
Wcześniej regionalny menedżer ds. bezpieczeństwa informacji w Coca- Cola gdzie odpowiadał min. za dostosowanie usług chmurowych do wymagań na poszczególnych rynkach, oraz wdrożenie standardów bezpieczeństwa i nadzór nad firmami w ramach franczyzy.
Pracował takze min. w Citibank Europe, AXA Polska, ABN AMRO gdzie za kwestie związane z bezpieczeństwem informatycznym i planowanie ciągłości funkcjonowania organizacji, a także jako architekt odpowiedzialny za rozwiązania bezpieczeństwa IT u wiodącego polskiego integratora, oraz konsultant w dziale zarządzania ryzykiem wiodącej firmy doradczej, gdzie zajmował się audytem i bezpieczeństwem IT.
Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera, posiada liczne certyfikaty z zakresu cyber-bezpieczeństwa i audytu IT min. CISA, CISM, CRISC oraz CISSP.
Przez wiele lat pełnił funkcje członka zarządu w stowarzyszeniu ISSA Polska. W 2014 roku otrzymał międzynarodową nagrodę stowarzyszenia ISSA International (Information System Security Association) – Volunteer of the Year.
Karolina Mitraszewska posiada ponad 20-letnie doświadczenie w transformacji i rozwoju biznesu oraz wdrażaniu innowacji. Zajmowała kierownicze stanowiska w EY Audit, EY Business Advisory, Provident Polska, BZ WBK, Santander Bank. Jest doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą SWPS, absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, Copenhagen University i SWPS. Ukończyła również Personal Leadership Programme w ICAN Institute.
Do zespołu Nest Banku dołączyła w 2018 roku przejmując odpowiedzialność za operacje, logistykę i transformację biznesu. Jako Członek Zarządu Nest Banku odpowiada za nadzorowanie działań i procesów biznesowych w Pionie Operacji, Logistyki, Transformacji i IT.
Specjalista baz danych, od 19 lat związany z informatyzacją jednostek służby zdrowia. Od 2008 roku Kierownik Sekcji Informatyki w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Brał udział we wdrażaniu 3 projektów unijnych związanych z informatyzacją szpitala. W swojej karierze zajmował się wdrażaniem i utrzymaniem systemów medycznych w Szpitalach w całej Polsce. Entuzjasta rozwiązań Open Source.
Doświadczony Manager IT Security. Ponad 10lat w Itsec, ponad 6 jako manager.
Szeroka wiedza z zakresu bezpieczeństwa e-commerce oraz rynków regulowanych(Doświadczenie zdobyty w Grupie kapitałowej GPW oraz Empik)
Wiedza potwierdzona setkami doświadczeń z zakresu cybrbezpieczeństwa.
Obecnie jestem odpowiedzialny za cały obszar bezpieczeństwa teleinformatycznego w Empiku na stanowisku It Security Manager.
Team Leader prowadzący zespoły specjalizujące się w technologiach mobilnych, od blisko dekady związany z technologiami mobilnymi.
Pasjonat konferencji branżowych, zwłaszcza z pozycji speakera, szczególną uwagą darzący kwestie związane z mobile-security.
Obecnie odpowiedzialny za rozwój wybranych produktów mobilnych Empiku, w tym jednego z liderów rynku e-commerce w Polsce, aplikacji Empik.com.
Były Kierownik projektów wdrożeń IT, a następnie Dyrektor Działu Realizacji w firmie ComputerLand SA/Sygnity SA - odpowiedzialny za wdrożenia rozwiązań infrastrukturalnych IT, później oprogramowania i w końcu program manager dużych wdrożeń zintegrowanych systemów informatycznych m.in. opartych o SAP. W latach 2007 – 2018 CIO w międzynarodowej Grupie Chemicznej Synthos. Od kwietnia 2018 Dyrektor udanej cyfrowej transformacji (DTO) opartej o SAP S4/HANA i C4/HANA oraz CIO w Grupie Śnieżka.
Wierzy m.in. w to, że solidne rozwiązania chmurowe dostarczane przez wiarygodnych, doświadczonych usługodawców, dobrze zintegrowane – wbrew pozorom mogą pomóc zwiększyć poziom bezpieczeństwa systemów IT np. w firmie przemysłowej.
30 lat pracy w branży IT i nowych technologii. Kiedyś administrator i programista, później dyrektor IT, doradca, freelancer. Budował i rozwijał systemy technologiczne dla pierwszych sieci telefonii komórkowej ( Centertel/Orange, Era/T-Mobile), jako doradca pracował w EY gdzie m.in. realizował projekt przekazania do Microsoftu działu telefonów komórkowych firmy Nokia. Aktualnie pracuje w Toruniu, gdzie doradzał a teraz zarządza operacjami IT w grupie kapitałowej branży farmaceutycznej . W dużej organizacji był również "białym kapeluszem" czyli popularnie dzisiaj nazywanym "bezpiecznikiem" ;-) Jako mentor wspiera startupy oraz przedsiębiorców z branży technologicznej i imprezy branżowe. Jest również coach-em, szczególnie wspierając w inżynierów i przedsiębiorców w wyborze i planowaniu ścieżki dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.
Manager bezpieczeństwa posiadający kilka branżowych certyfikatów - podobno coś wartych ;) oraz patent strzelecki, i kilka innych patentów.
W bezpieczeństwie IT od ponad 6 lat, wcześniej admin, zaczynający karierę w IT klasycznie od help desku.
W Żabce od 3 lat, wcześniej bezpiecznik w dużej firmie e-commerce o pomarańczowym logu.
Ceni: szczerość i najlepiej zero marketingu - tylko konkrety - albo coś działa, albo nie.
Hobby i pasje: audio/video oraz deejaying, modele rc, strzelectwo i broń palna, zegarmistrzostwo i kolekcjonowanie zegarków, ostatnio sporty motorowodne.
Swoimi doświadczeniami podzielą się reprezentanci firm partnerskich:
Tomasz jest ekspertem i menedżerem rynku ICT oraz telco z ponad 20 letnią praktyką w biznesie. Kluczowe dziedziny jego pracy to transformacja IT i biznesu, wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych, cyberbezpieczeństwo, usługi ICT, cloud computing i rozwiązania chmurowe.
Include more details about the session
Swoje doświadczenie zdobywała w sektorze bankowym. Przez ponad 15 lat pracowała w Banku PEKAO – jednej z największych instytucji finansowych w Polsce. Jest ekspertem ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, była odpowiedzialna za wiele kluczowych projektów z obszaru bezpieczeństwa (DLP, AV, Email Security itp.). Ukończyła Wyższą Szkołę Informatyki w Łodzi na kierunku Informatyka.
8 lat doświadczenia w prowadzeniu relacji biznesowych z największymi firmami na rynku z sektora telekomunikacyjnego, publicznego, finansowego oraz e-commerce.
Odpowiedzialny za realizację projektów z zakresu utrzymania i developmentu systemów IT, a także za rekomendacje, dotyczące implementacji rozwiązań chmurowych.
Specjalizuje się w rozwiązaniach, służących do poprawy bezpieczeństwa i wydajności aplikacji webowych, ochrony infrastruktury przed atakami DDoS, a także zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników wewnętrznych.
Od 2017 roku pracuje nad intensywnym rozwojem Akamai w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Posiada ponad 6 letnie doświadczenie związane z systemami klasy IAM oraz PIM/PAM.
W firmie Concept Data kieruje zespołem zajmującym się wdrożeniami systemów klasy Privileged Access Management.
Odpowiedziany za realizacje projektów z zakresu zarządzania kontami i dostępem uprzywilejowanym oraz przeprowadzaniu audytów mających na celu ich identyfikacje oraz rekomendacje dotyczące ochrony przed atakami ukierunkowanymi na kradzież poświadczeń.
Uważa, że poprawne zarządzanie tożsamością, kontami uprzywilejowanymi oraz dostępami w organizacji jest jednym z filarów cyberbezpieczeństwa i przekłada się na dużą minimalizację ryzyka związanego z udanym atakiem a co za tym idzie – kompromitację zasobów organizacji.
Od ponad 10 lat doradza, projektuje, wdraża i rozwija rozwiązania z obszaru Identity Governance & Administration, Identity & Access Management wspierając duże i średnie organizacje w Polsce i zagranicą.
Od 4 lat lider zespołu zarządzania tożsamością cyfrową w firmie Concept Data
Konsultant i Analityk biznesowy IGA
Architekt rozwiązań IdM/IAM
Certyfikowany inżynier technologii SailPoint
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Z firmą Cisco związany od 1998. Początkowo na rynku polskim odpowiedzialny za technologiczną współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi. Od 2002 roku rozwijał pozycję Cisco na rynkach Środkowej i Wschodniej Europy pełniąc funkcję dyr. technicznego na tym obszarze. Od 2008 zarządzał zespołem wysokiej klasy konsultantów technologicznych odpowiedzialnych za najbardziej zaawansowane projekty na terytorium Rosji, CEE i Bliskiego Wschodu. W 2011 przejął odpowiedzialność za rozwój na rynku polskim zaawansowanych technologii komunikacyjnych określanych mianem Unified Communications, a w 2014 za rozwiązania Enterprise Networking obejmujące routing, przełączniki oraz sieci bezprzewodowe. Od 2016 roku zajmuje się obszarem Internetu Rzeczy (IoT).
Od 2013 roku zajmuje się bezpieczeństwem w Cisco. Najpierw doradzał w projektach Security w regionie EMEAR, obecnie pomaga polskim klientom zrozumieć potencjalne zagrożenia i jak najlepiej zabezpieczyć się przed kolejnym atakiem. Jest zwolennikiem teorii, że tylko całościowe podejście do bezpieczeństwa, składające się z otwartej, zintegrowanej architektury Security, oraz skutecznego Threat Intelligence może sprawić, że liczba udanych ataków hackerskich, o których tak często słyszymy w mediach, będzie spadać.
W T-Mobile Polska odpowiedzialny jest za rozwój oferty usług bezpieczeństwa IT. Od początku kariery zawodowej związany z branżą telekomunikacyjną – wcześniej tworzył produkty dla klientów biznesowych w Tele2, Netii i Exatel. Interesuje się nowymi technologiami oraz tematami związanymi z szeroko rozumianą e-gospodarką. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz międzynarodowego programu CEMS MIM.
Mikołaj Wiśniak kieruje zespołem inżynierów sprzedaży w Europie Środkowej, wspierając klientów VMware w procesie transformacji do nowoczesnych rozwiązań chmurowych definiowanych programowo, a także w opracowywaniu projektów i doradztwie strategicznym. Mikołaj objął stanowisko w czerwcu 2017 r.
Mikołaj dołączył do zespołu VMware w 2014 roku jako starszy inżynier wsparcia sprzedaży, koncentrując się na adopcji zaawansowanych rozwiązań wirtualizacji infrastruktury i budowie rozwiązań typu Private Cloud.
Przed dołączeniem do VMware przez 13 lat Mikołaj pełnił różne funkcje w zarządzaniu i architekturze IT, w tym na stanowisku IT Managera w firmie z branży motoryzacyjnej oraz Główny Analityka w Agencji Rynku Rolnego. Był także właścicielem firmy, wdrażającej rozwiązania wirtualizacji dla swoich klientów. Mikołaj jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, uzyskując stopień magistra inżyniera w specjalizacji sieci komputerowe.
Od ponad 13 lat jestem związana z branżą IT. Praca w Akamai Technologies, jednej z największych firm na świecie, która zajmuje się przyspieszaniem pracy w internecie, ochroną aplikacji webowych oraz bezpieczeństwem usług w chmurze, to jedno z najciekawszych doświadczeń zawodowych w moim życiu.
Odpowiadam za rozwój rynku i rozwijanie relacji biznesowych z największymi firmami z sektora finansowego, publicznego, e-commerce, czy branży turystycznej w Polsce oraz w Europie Środkowo Wschodniej.